Technologia

Darmowe systemy zarządzania zadaniami

Sprawne wykonanie natłoku zadań możliwe jest dzięki dobrej organizacji czasu. W przygotowaniu planu rzeczy do zrobienia, pomocne może być wykorzystanie karteczek czy notatników, w których je zapiszemy. W tym celu można również skorzystać z darmowego systemu zarządzania zadaniami.

Trello

To system zarządzania zadaniami, w którym lista zadań przedstawiona jest w formie wirtualnej tablicy, ułatwiając wykonanie poszczególnych rzeczy – zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Każdą z tematycznych tablic możemy podzielić na kolumny a do nich dopinać karty z poszczególnymi zadaniami i przypisanymi użytkownikami do ich wykonania. Na kartach można określać temat, umieszczać opisy a ponadto dodawać zadania, etykiety, komentarze oraz pliki z komputera. Funkcja drag and drop umożliwia przepinanie karteczek między kolumnami, co ułatwia aktualizację zadań. Platforma dostosowana jest do pracy w grupie, przez co można współdzielić zadania, jak i wydzielać tablice dla poszczególnych osób. System jest intuicyjny i prosty w obsłudze.

Remember the milk

Pod tą nietypową nazwą (jak i tematycznym logo) znajduje się łatwy w obsłudze system zarządzania zadaniami. Platforma pozwala na szybkie zapisywanie zadań, zapisując nową notatkę w obrębie listy zadań. Dodatkowym atutem jest opcja z podzadaniami – każde zadanie może posiadać kilka pomniejszych, co pozwala na dokładniejsze układanie planów czy rozbijanie większych zadań i projektów. Użytkownicy mogą ponadto ustawiać priorytety, dodawać załączniki, tagi, przypomnienia, terminy i określać cykliczność. Podobnie jak Trello, system umożliwia współpracę osób, delegowanie zadań i ich dzielenie pomiędzy poszczególnych członków. Aplikacja korzysta z Map Google, dzięki czemu można zdefiniować lokalizację dla zadań.

Habitica

Ten oryginalny system zarządzania zadaniami może stanowić wybór dla tych, dla których zwykłe tworzenie listy zadań wydaje się nudne. Platforma wykorzystuje grywalizację, czyli elementy gier i rywalizacji w realnym świecie. Każdy użytkownik posiada swojego awatara a ten z kolei – punkty zdrowia, manę i doświadczenie, które pozwala awansować na wyższe poziomy. W miarę rozwoju pojawia się specjalny ekwipunek dla postaci. Podstawa działania systemu opiera się o zasadę nagród i kar. Za realizację codziennych zadań otrzymuje się punkty doświadczenia i złoto, wymieniane na nagrody a jeśli się ich nie wykona – dochodzi do utraty życia. Platforma umożliwia również tworzenie drużyn z innymi użytkownikami oraz prowadzenie rozmów na chacie.

Powiązane wpisy

Back to top button
Close