Szkolenia i praca

Idealna praca dla studenta

W momencie rozpoczęcia studenckiej drogi okazuje się często, że utrzymanie się w większym mieście jest trudniejsze niż się myślało. Kuszą wyjścia ze znajomymi, kosztują podręczniki i wyżywienie. W wielu przypadkach nie ma szans na otrzymanie stypendium. Wtedy wielu żaków podejmuje decyzję: szukam pracy jako opiekunka do dziecka, jako barman, sprzedawca.

Najlepsze zawody dla studenta

Idealnym zawodem, którego poszukują osoby studiujące, a zatem absolwenci zazwyczaj szkół średnich, są te, które mają nienormowany czas pracy a jednocześnie nie wymagają zbyt dużej liczby umiejętności czy kompetencji. Dlatego też, idealne wydają się takie prace, jak kelner, barman, opiekunka do dzieci, korepetytor czy pracownik call center. Wszystkie one mają jedną główną cechę charakterystyczną, można je wykonywać tylko w weekendy lub w godzinach popołudniowych. Jest to szczególnie ważne w przypadku studentów dziennych. Równie istotnym jest możliwość dopasowania grafiku do zajęć. Dzięki temu, można pogodzić obowiązki wynikające z pracy oraz życia studenckiego. Podjęcie decyzji: szukam pracy jako opiekunka do dziecka, jako korepetytor wymaga ustalenia możliwości czasowych, ale również predyspozycji zawodowych.

Jakie zarobki ma niania?

Dobra opiekunka do dziecka, nawet taka studiująca jest w cenie. Dotyczy to również niań na cały etat jak i tych, które odciążają rodziców w czasie ich wieczornych wyjść. W zależności od czasu spędzanego z podopiecznym można oczekiwać różnej stawki godzinowej. Zazwyczaj jednak praca niani jest pracą bez umowy. Zdarzają się oczywiście chlubne wyjątki. Opiekunka do dziecka w godzinach nocnych powinna zarabiać nieco więcej niż w ciągu dnia, mimo pozornie mniejszej liczby obowiązków. Większe stawki są w stanie sobie wynegocjować nianie z doświadczeniem lub studiujące kierunki pedagogiczne i nauczycielskie.

Praca w czasie studiów dziennych – zalety i wady

Studia dzienne wiążą się z większą liczbą wykładów i ćwiczeń w stosunku do studiów zaocznych. Jednocześnie częstą praktyką jest, że na jeden dzień nie przypada ich zbyt dużo. Przy optymalnie ułożonym planie zajęć można połączyć bycie żakiem z pracą na niepełny etat. Ma to swoje zalety. Po pierwsze zarabianie na siebie pozwala na poczucie niezależności. Także przyszli pracodawcy lepiej oceniają osoby, które czas studiów spędziły aktywnie. Z drugiej jednak strony, praca może zmniejszać liczbę czasu poświęconego na naukę i wpływać na oceny. Ogranicza również możliwości wyjść ze znajomymi czy uczestnictwa w wydarzeniach studenckich.

Powiązane wpisy

Check Also

Close
Back to top button
Close