Usługi dla firm

Wyzwanie dla firm logistycznych

Jednym z głównych celów czołowego producenta przemysłowych opakowań z tworzyw sztucznych jest stworzenie bardzo dużych usprawnień dla branży logistycznej. Dzięki lekkim, składanym opakowaniom, w pełni kompatybilnych ze sobą, można racjonalnie i oszczędnie planować transport danych produktów i towarów.

Minimalizowanie kosztów

Produkcja opakowań z tworzyw sztucznych opiera się na idei stworzenia i wyprodukowania pojemników plastikowych lekkich, mocnych i trwałych. W tym aspekcie najważniejszy jest produkt, który do danego rodzaju pojemnika ma być zapakowany. Pojemniki z tworzywa, skrzynki składane, kontenery plastikowe są ważne ale nie najważniejsze. Przez ich wagę, rozmiar, kompatybilność można znacznie minimalizować koszty transportu jak i magazynowania określonych towarów. Im mniejsza jest waga plastikowych opakowań, tym większa może być waga przewożonych lub magazynowanych towarów.

Wyzwanie dla logistyki

Firmy logistyczne, odpowiedzialne za transport i magazynowanie poszczególnych produktów bardzo cieszą się, że dzisiejsze opakowania przemysłowe dają tak wiele możliwości. Dzięki temu, że pojemniki z tworzywa sztucznego i skrzynki składane można układać tak jak klocki, w pełni wykorzystując daną powierzchnię generuje się dzisiaj wiele oszczędności, jeśli chodzi o transport czy magazynowanie.

Produkcja opakowań z tworzyw sztucznych uwzględnia ten fakt i idąc z duchem czasu i wychodząc naprzeciw swoim klientom projektuje i tworzy coraz to nowsze, bardziej innowacyjne pojemniki ze sztucznego tworzywa.

Dedykowane opakowania

Dedykowane opakowania plastikowe dla określonych branż, też znacznie przyczyniają się do generowania oszczędności. Specjalne pojemniki są ścisłą przestrzenią dla butelek, owoców, materiałów sypkich czy płynnych. Przewożonym czy przechowywanym towarom dają określoną przestrzeń a przy tym dają również optymalne warunki, w których dany produkt nie ulega zniszczeniu. Bezpiecznie i odpowiednio zapakowane towary nie niszczą się w czasie transportu a ich opakowania można tak rozłożyć na powierzchni, że w pełni zostanie ona wykorzystana, bez tworzenia żadnych luk. Dzięki temu z jednego miejsca, w to samo miejsce może pojechać z towarem jeden transport, a nie dwa lub trzy jak było do tej pory.

Powiązane wpisy

Back to top button
Close