Usługi dla firm

Drukowanie sublimacyjne na koszulkach

W Polsce można liczyć na usługi sprawdzonych firm, które zajmują się drukowaniem sublimacyjnym. Takie rozwiązania dostępne są w bardzo przystępnych cenach, jednakże najlepiej postawić na sprawdzone przedsiębiorstwo, żeby uzyskać najlepszej jakości druk sublimacyjny na tkaninach. Lepiej unikać niesprawdzonych firm. Warto też wiedzieć, że sublimacja na koszulkach to technika druku niewyczuwalna w dotyku. Oprócz tego w stu procentach przepuszcza powietrze, dlatego jest tak popularna w obecnych czasach. Jednakże nie zawsze taka technika jest możliwa do zaimplementowania. Warto dowiedzieć się, na czym polega drukowanie sublimacyjne. Jest ono chętnie stosowane w wielu przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją koszulek oraz innych ubrań.

Drukowanie sublimacyjne – na czym polega?

Warto na początku stwierdzić, że sublimacja jest techniką druku, która wykorzystuje zjawisko sublimacji. Tego typu druk wykonywany jest przy zastosowaniu specjalnych tuszów. Następnie nanoszony jest na papier sublimacyjny, a kolejno przy pomocy prasy do sublimacji wykorzystującej wysoką temperaturę przenoszony jest na odzież. W tym wypadku mowa tutaj o koszulkach.

Sublimacja na koszulkach

Warto wiedzieć o tym, że nadruk sublimacyjny to najtrwalsza metoda znakowania. Dzięki niej koszulka nie powinna stracić na jakości. Nadruk jest bardzo wytrzymały. Trzeba też wiedzieć, że wykonywany jest on przy zastosowaniu tuszu sublimacyjnego. W praktyce mowa tutaj o barwnikach wiążących się tylko z włóknami poliestrowymi, co jest bardzo ważne. Okazuje się, że w czasie dociskania kalki do produktu w prasie przemysłowej barwnik zostaje podgrzany. Oprócz tego dochodzi do dwóch istotnych procesach. W praktyce barwnik zmienia swój stan skupienia od razu ze stałego na gazowy. Trzeba też wiedzieć, że włókna poliestrowe tkaniny otwierają się, a kolejno przyjmują barwnik przenikających do ich wnętrza. Odrzucana jest metoda osadzania barwnika na powierzchni. Dlatego Druk sublimacyjny na tkaninach jest niesamowicie skuteczny i ceniony przez ludzi na całym świecie. W Polsce istnieje wiele firm, które zajmują się sublimacją na koszulkach oraz innych ubraniach. Dzięki nim można stworzyć bardzo funkcjonalne ubrania, która mają naniesiony druk na najwyższym poziomie. Jest to niesamowicie cenione przez wielu właścicieli firm. Zdecydowanie warto stawiać na sublimacyjne zastosowanie druku na ubraniach. Ponadto taka metoda jest dość tania w obsłudze.

Powiązane wpisy

Back to top button
Close