BusinessUsługi dla firm

O tym, że pakowanie może być i bezpieczne, i ekologiczne

Polacy coraz częściej stawiają na zakupy przez Internet, dzięki temu sukcesywnie rośnie oferta sklepów online. Dziś już jednak nie wystarczy, że produkty będą miały odpowiednią cenę i jakość. Coraz więcej osób zwraca uwagę na kwestie środowiskowe, a co za tym idzie, także to jak zostały zapakowane zakupione produkty.

Po co stosuje się wypełniacze do paczek?

W trakcie transportu paczek wiele może się wydarzyć. Mogą one upaść, przewrócić się, czy zostać nagniecione. W takiej sytuacji zniszczeniu może ulec nie tylko opakowanie, ale i zawartość paczki. By do tego nie dopuścić stosuje się różnego rodzaju wypełniacze do paczek. Co ważne, stosuje się je nie tylko w przypadku kruchych czy szklanych przedmiotów. Klient płaci za pełnowartościowy produkt i taki chce otrzymać.

Wypełniacz paczek ma na celu ustabilizowanie pakunku. Chodzi o to by umieszczone w paczce produkty nie przesuwały się, ani nie obijały o siebie. Taki produkt ułatwia też pakowanie. Zwykle sklepy internetowe korzystają z kilku lub kilkunastu standardowych rozmiarów kartonów. Dzięki zastosowaniu wypełniacza do paczek łatwiej jest zapakować zestaw produktów różnej wielkości.

Jakie wypełniacze paczek stosować, by było ekologicznie?

Wypełniacz paczek jest bardzo ważny z punktu widzenia zabezpieczenia produktów w nadawanej paczce. To jednak również koszt, ten finansowy, ale i środowiskowy. A coraz więcej klientów stara się wybierać działania, które mają mniej szkodliwy wpływ na środowisko. To oznacza również, że klienci coraz częściej wybierają dostawców, którzy decydują się na bardziej ekologiczne metody pakowania. Czasem są nawet gotowi dopłacić, by wybrać rozwiązania bardziej korzystne dla planety.

Na rynku dostępne są bardzo różne Wypełniacze paczek. Wiele firm korzysta z folii bąbelkowej, styropianu czy torebek wypełnionych powietrzem. To rozwiązanie jest jednak coraz mniej popierane przez świadomych konsumentów. Na szczęście rozwiązania ekologiczne są coraz łatwiej dostępne i, wbrew pozorom, nie są dużo droższe. Najtańsze jest wykorzystanie w tym celu pozgniatanych gazet, czy rozdrobnionych, zużytych kartonów. Dla większych sklepów internetowych może to być jednak niewystarczające rozwiązanie. Na szczęście w takich sytuacjach można pakować w papier pakowy zwykły, lub specjalnie ponacinany papier pakowy typu wrap. Do kartonów można też wsypywać biodegradowalny SKROPAK lub papierowy Sizzlepak.

Powiązane wpisy

Back to top button
Close