Wyposażenie firmy

Na co zwracać uwagę wybierając fotele biurowe?

Krzesła biurowe muszą być wygodne. To oczywiste. Jednak nie jest to jedyna cecha, jaka powinna je wyróżniać. Przyjrzyjmy się im bliżej i sprawdźmy, jakie cechy powinien mieć dobry fotel komputerowy. Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Możliwość obracania

Nie wszystkie fotele komputerowe można obracać. Przed zakupem dobrze się jest upewnić, że wybrany przez nas model może być obracany. Jest to ważne ze względów praktycznych. Pracując, grając lub robiąc cokolwiek innego przy biurku, możemy mieć nagłą potrzebę odwrócenia się w innym kierunku po to, by po coś sięgnąć. To naturalne. Fotel nie powinien jednak być przeszkodą w tym działaniu, ale powinien być jego rozwiązaniem. Dobry obrotowy fotel umożliwi szybkie obrót w odpowiednim kierunku. Tym samym nie trzeba będzie wstawać co chwilę i przerywać pracy. Być może to drobiazg, ale w ciągu całego dnia przy biurku może być on sporym ułatwieniem.

Możliwość regulacji

Niektóre fotele biurowe mają możliwość regulacji – wysokości oraz ustawienia oparcia. Obie te regulacje są bardzo ważne, bo umożliwiają dopasowanie krzesła do sylwetki. Fotele komputerowe najczęściej umożliwiają jedynie ustawienie wysokości siedziska. Poprawnie powinno ono być umiejscowione tak, by można było siedzieć z nogami zgiętymi pod kątem 90 stopni. To prawidłowa postawa, która nie przyczynia się do bólów i zwyrodnień kręgosłupa. Warto jednak zwrócić uwagę także na możliwość regulacji oparcia. Zdarza się, że krzesła biurowe są tak zaprojektowane, że opieranie się o oparcie jest na nich niewygodne lub niemożliwe. W związku z tym ciało nie ma podczas pracy prawidłowego podparcia. Najlepiej jest, więc gdy fotele biurowe umożliwiają dopasowanie kąta oparcia do pozycji najbardziej wygodnej dla ich użytkowników.

Podłokietniki

Dobre krzesła powinny też być wyposażone w podłokietniki. Zwykle nie zdajemy sobie nawet sprawy z ich obecności. Jednak są one bardzo ważne i wpływają na komfort siedzenia na krześle. Podłokietniki mogą przydać się do przyjęcia prawidłowej postawy podczas pracy oraz relaksu. Dzięki nim można siedząc na krześle, oglądać filmy i cieszyć się wolnym czasem. Najwięcej wygody zapewniają podłokietniki regulowane, które można dopasować do wybranej pozycji.

Powiązane wpisy

Back to top button
Close