BusinessNieruchomości

Czy warto inwestować w apartamenty?

Inwestycje w nieruchomości od wielu już lat cieszą się zainteresowaniem osób, które chcą gdzieś ulokować swoje pieniądze z zamiarem powiększenia zysku w ciągu kilku czy kilkunastu lat. Tylko czy apartamenty na sprzedaż to w dalszym ciągu inwestycja godna zainteresowania?

Czym są apartamenty inwestycyjne?

Zastanawiając się nad tym, czy inwestycja w nieruchomości to w dalszym ciągu opłacalne posunięcie, warto przede wszystkim wiedzieć, czym tak naprawdę są Apartamenty inwestycyjne. Otóż są to mieszkania powstałe w bardzo różnym standardzie, które położone są w miejscowościach turystycznych, zazwyczaj zlokalizowane są w kompleksie mieszkań, które docelowo powstały na okazje krótkoterminowych najmów. Wbrew pozorom apartamenty inwestycyjne to nie tylko domena miast położonych w górach czy nad morzem. Coraz więcej takich kompleksów powstaje i w innych zakątkach kraju, w miejscach równie chętnie odwiedzanych przez turystów (są to np. miejscowości położone w okolicy mazurskich jezior). Warto pamiętać o tym, że inwestycja w tego typu nieruchomości jest opłacalna tylko wtedy, gdy odwiedza ją znaczna część turystów, nawet poza oficjalnym sezonem.

W większości przypadków apartament inwestycyjny jest już wykończony “pod klucz”, dzięki czemu inwestor po zakupie może szybko przeznaczyć je do wynajęcia, przyspieszając tym samym czas zwrotu kosztów poniesionych na jego zakup. Kolejna zaleta takiego rozwiązania polega na wysokiej jakości wykończenia mieszkania. Przestrzeń jest nie tylko nowoczesna i estetyczna, ale również dzięki pracy architektów funkcjonalna, co pozwoli sprostać wymaganiom nawet tych najbardziej wymagających najemców. Takie apartamenty na sprzedaż są co prawda drogie, jednak jeżeli są odpowiednio zagospodarowane, a lokalizacja atrakcyjna daje to dość duże szanse na szybki zwrot inwestycji.

Inwestycje w nieruchomości – na czym polega rola inwestora

Decydując się zainwestować w apartamenty przeznaczone do krótkoterminowego wynajmu, nie zawsze trzeba się osobiście zajmować nadzorowaniem inwestycji, co jest szczególnie ułatwieniem w przypadku, w którym inwestor mieszka daleko od miejsca realizowania inwestycji. W takim przypadku najkorzystniej jest podpisać umowę z operatorem, który będzie odpowiedzialny za prowadzenie wszelkich spraw związanych z obsługą najmu. Dzięki temu może on zajmować się innymi istotnymi kwestiami, nie przejmując się tym, że znajduje się daleko od swojego apartamentu inwestycyjnego.

Powiązane wpisy

Back to top button
Close