Technologia

Gdzie montuje się oprawy awaryjne?

Oprawy awaryjne wykorzystywane są w systemach oświetlenia awaryjnego. Gdzie należy je montować?

Jakie zastosowanie mają oprawy awaryjne?

Termin jak oprawa awaryjna odnosi się do rodzaju artykułu oświetleniowego, który ma na celu zapewnienie oświetlenia awaryjnego. Jest ono niezbędne wtedy, gdy dochodzi do zaniku oświetlenia podstawowego.

Oprawy awaryjne używane są w celu umożliwienia ewakuacji z budynku, ale również mogą one być wykorzystane jako oświetlenie zastępcze wtedy, gdy ewakuacja nie musi być przeprowadzona.

W jakich budynkach należy montować oświetlenie awaryjne?

Oświetlenie awaryjne jest montowane w budynkach, w których jest to wymagane przepisami prawa. Dotyczy to w szczególności budynków użyteczności publicznej, przemysłowych, produkcyjnych, magazynowych, komercyjnych, a także zamieszkania zbiorowego.

Oświetlenie jak Oprawa awaryjna musi być odpowiednio dobrane do konkretnego miejsca montażu. Najczęściej usługi w tym zakresie oferują specjalistyczne firmy, które opracowują systemy bezpieczeństwa.

Jak rozmieszcza się oprawy awaryjne?

Oprawy awaryjne są przeznaczone do montażu w różnych pomieszczeniach, aby zapewnić właściwe bezpieczeństwo w razie pojawienia się awarii.

Najczęściej oprawa awaryjna umieszczana jest w punktach jak korytarze, miejsca, gdzie dochodzi do zmiany kierunku ewakuacji, schody – klatki schodowe oraz schody ruchome, stopnie, nachylenia, drzwi wejściowe i wewnętrzne. Ponadto montowane są one w punktach pierwszej pomocy oraz w punktach PPOŻ.

W zależności od wysokości pomieszczeń oprawy awaryjne montowane są ściennie albo sufitowo. Zależnie od miejsca montażu stosuje się różne typy lamp, między innymi lampy dające oświetlenie ogólne, oprawy kierunkowe z piktogramami do ewakuacji.

Opawy awaryjne – gdzie kupić?

Obecnie oprawy oświetlenia awaryjnego można zakupić w wielu sklepach specjalizujących się w sprzedaży artykułów bezpieczeństwa.

Z szeroką gamą modeli opraw awaryjnych można zapoznać się również na witrynach ich producentów oraz w sklepach internetowych.

Powiązane wpisy

Back to top button
Close