Business

Jakie działki inwestycyjne na Śląsku można kupić?

Korzystanie z działek inwestycyjnych ma bardzo wiele plusów. Możemy z ich pomocą stworzyć dodatkową przestrzeń do działania dla swojej firmy. Istnieje też możliwość zmiany kategorii działki na budowlaną, co pozwoli nam postawić w takim miejscu zwyczajny dom. Sprawdzamy jakiego rodzaju działki inwestycyjne można kupić na Śląsku.

Działka pod magazyn

Chcąc wybudować magazyn towarów bądź centrum dystrybucyjne i rozdzielcze, przydatna będzie działka przemysłowa. Jest to jedna z kategorii działek inwestycyjnych na Śląsku, które możemy zakupić. Są to najczęściej tereny poprzemysłowe, na których zlokalizowane były zabudowania fabryczne, które z czasem zostały rozebrane. Powodem mogła być mała opłacalność dalszej produkcji lub zmiana miejsca wykonywania działalności przez przedsiębiorstwo. Działki inwestycyjne na Śląsku pod budowę magazynów nie są drogie, można kupić je już w cenie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych a ar ziemi.

Miejsce na fabrykę

Jeśli natomiast firma chce powiększyć swoją przestrzeń produkcyjną i wybudować dodatkowe hale przemysłowe, to konieczne będzie skorzystanie z działki inwestycyjnej typu usługowego. Te również bez problemu znajdziemy wszędzie w całym województwie śląskim, a zwłaszcza na terenie GOP. Tego typu działki inwestycyjne na Śląsku mają nieco większą cenę, z uwagi na ich bardziej rozbudowane przeznaczenie i szersze możliwości wykorzystywania. Na działce usługowej możliwe jest stworzenie fabryki, która może być uciążliwa dla otoczenia, z uwagi na brak zabudowań mieszkalnych wokół.

Zamiana działki na budowlaną

Jeszcze jedną możliwością zagospodarowania działek inwestycyjnych na Śląsku jest ich konwersja na tereny budowlane. W ten sposób za niewielkie pieniądze można nabyć ziemię w ciekawym miejscu, a po dopełnieniu formalności urzędowych rozpocząć budowę zwykłego domu. Często tę drogę wykorzystują deweloperzy, którzy chcą postawić cały szereg domków jednorodzinnych na sprzedaż. Jak widać działki inwestycyjne na Śląsku dostępne są w różnych formach, co sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Powiązane wpisy

Back to top button
Close