Business

Nauka angielskiego dla dzieci z lektorem – dlaczego warto?

Nauka języka angielskiego może odbywać się zarówno stacjonarnie, jak i w sposób zdalny. O dziwo jednak zajęcia online nieraz bywają lepsze. Taki internetowy kurs angielskiego przeważnie zapewnia dziecku bezpośredni kontakt z lektorem (kontakt w cztery oczy), a sam ten fakt potęguje efektywność nauki, gdyż wymusza na uczniu prowadzenie dialogów!

Mówienie jest najważniejsze

Jeżeli kurs czy pojedyncze zajęcia rzeczywiście mają pozwolić dziecku na przynajmniej częściowe opanowanie obcego języka, kluczowe jest to, aby podczas lekcji dziecko po prostu jak najwięcej mówiło, nawet jeśli wciąż popełnia w tej mowie wiele błędów.

Mały uczeń nie może wyłącznie słuchać nauczyciela. Nie może też czekać biernie na odpowiedzi rówieśników, gdyż wtedy w najlepszym wypadku zapamięta jakieś pojedyncze słówka, ale samodzielnie raczej ich już potem nie powtórzy. Nauka online odbywająca się jeden na jeden wymusza aktywny dialog.

Prowadzenie lekcji po angielsku

Bardzo często jest tak (a jest to spora zaleta), że na takim prywatnym kursie angielskiego nauczyciel (będący lektorem) w ogóle nie mówi do dziecka po polsku. Każdą rzecz wyraża w języku angielskim, nawet jeśli początkowo wywołuje to opór ze strony malca. Ten sposób prowadzenia zajęć początkowo na pewno będzie dla dziecka nieco problematyczny, jednak z czasem każdy do niego przywyka i po prostu uznaje, że tak musi już być.

Lektorzy prowadzący zdalne kursy angielskiego są naprawdę świetnie przygotowani do pracy z dziećmi, więc potrafią je zachęcić do brania czynnego udziału w zajęciach. Nauka może być i trudna, i przyjemna zarazem. Wtedy zwykle bywa też najefektywniejsza.

Ciekawe metody nauczania

Obecnie nauczyciele korzystający z nowocześniejszych metod naukowych często też nawet przy takich zajęciach online używają różnych pomocy dydaktycznych. Przeważnie są to znakomite programy interaktywne. Maluch ogląda przygotowane dla niego materiały na komputerze, czasem musi czegoś posłuchać, a innym razem wybrać właściwy obrazek.

Prowadzony w ten sposób kurs angielskiego staje się czymś niezwykle interesującym i wręcz ekscytującym. Dodatkowym jego plusem jest to, że dziecko przy okazji uczy się obsługi komputera i różnych programów, które to umiejętności na pewno też przydadzą mu się w przyszłości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.

Powiązane wpisy

Back to top button
Close