Usługi dla firm

Paczki do Niemiec – jak wysyłać by nie przepłacać?

Ze względu na ścisłe powiązania biznesowe, rodzinne, zawodowe Niemcy to bardzo popularny kierunek przesyłek. Poszukując wykonawcy zlecenia dostarczenia paczki do Niemiec kierujemy się głównie ceną usługi.

Paczka do Niemiec – jak można ją wysłać?

Codziennie odprawia się w Polsce tysiące przesyłek do Niemiec. Mają one charakter prywatny, firmowy, urzędowy. Mogą być w formie listu, paczki w kartonie lub palety z towarem. Przesyłki można nadawać tradycyjną drogą za pośrednictwem Poczty Polskiej. Inną opcją jest opłacenie usługi w firmach przewozowych – najczęściej są to busy przeznaczone do transportu osobowego w formule door – to – door lub autobusy obsługujące regularne połączenia z Niemcami lub innymi krajami europejskimi. Opcją wybieraną najczęściej jest kurier – usługa specjalistyczna wykonywana przez pracowników firmy zajmującej się odbiorem i dostarczaniem przesyłek krajowych oraz międzynarodowych.

Który sposób wysłania paczki do Niemiec wybrać?

Zanim dokonamy wyboru sprawdźmy i porównajmy oferty podmiotów oferujących usługi kurierskie czy pocztowe. Na wysokość opłaty wpływa przede wszystkim odległość oraz waga i gabaryty przesyłki. Jeśli zawartość paczki do Niemiec ma krótki termin przydatności warto wybrać firmę najszybszą. Do takich nie należy Poczta Polska – przesyłki nadane za jej pośrednictwem docierają do odbiorcy po 4 – 5 dniach. W przypadku wysyłki busem można liczyć na dostawę tego samego dnia – w zależności od lokalizacji adresu w Niemczech. Firmy kurierskie ze względu na logistykę działają nieco wolniej od busów – dostarczenie paczki trwa od 2 – 3 dni.Jeśli chodzi o cenę tu jest także zróżnicowanie. Opłaty na poczcie oraz w niewielkiej części firm kurierskich są podobne – niestety dość wysokie. Cena usługi nadania paczki busem jest ustalana z przewoźnikiem – często jest bardzo korzystna. Na rynku kurierów jest bardzo duża konkurencja i można znaleźć zleceniobiorców znacznie tańszych od poczty a przy tym bardzo solidnych i punktualnych.

Paczka do Niemiec a przepisy celne

Przesyłki przekazywane między państwami Unii Europejskiej oraz stowarzyszonymi nie są obarczone obowiązkiem celnym – swoboda przepływu towarów, usług i ludzi dotyczy również tej sfery działalności. Ograniczenia dotyczą wyrobów tytoniowych, środków odurzających, broni i amunicji, materiałów promieniotwórczych, baterii litowych. Zawartość paczek nie może stwarzać zagrożenia dla pracowników firmy kurierskiej ani dla innych przewożonych w transporcie paczek (zawartość niebezpieczna po wydostaniu się na zewnątrz mogłaby pobrudzić lub zniszczyć inne przesyłki).W paczkach nie wolno przesyłać żywych zwierząt oraz uli z rojami pszczelimi – tego rodzaj transporty regulują odmienne przepisy, głównie sanitarne.

Powiązane wpisy

Back to top button
Close