Business

Pomoc w ogłaszaniu upadłości spółki

Rozpoczęcie pracy w swojej firmie jest czasem radości, ogromnych marzeń i celów do spełnienia. Mimo, że początki zawsze są trudne, to jednak można liczyć na to, że firma będzie się rozwijać i przynosić coraz większe przychody. Nie zawsze jednak tak się dzieje, często na wskutek różnych okoliczności firma nie jest w stanie przetrwać na tle konkurencji.

Co zrobić, gdy firma nie przynosi dochodów?

Kiedy firma przestaje przynosić dochody a zaczyna generować duże straty na wskutek długów, jedynym możliwym rozwiązaniem jest ogłoszenie upadłości. Można to także zrobić gdy ma się z kimś spółkę z o.o. Wtedy ogłaszana jest Upadłość spółki z o.o.

Proces ten jednak nie jest taki prosty, jak by się to mogło wydawać. Trzeba spełnić wiele warunków, aby móc taką upadłość ogłosić. Wszystko odbywa się przez sąd upadłościowy, przyda się też mieć na podorędziu dobrego prawnika. Warto też skorzystać z fachowej pomocy firmy, która na co dzień zajmuje się prawem upadłościowym.

Upadłość spółki z o.o. w dużym skrócie

Proces upadłościowy można pokrótce podsumować. Początkowo składa się wniosek o ogłoszenie upadłości. Następnie potrzebne jest postanowienie o przedmiocie upadłościowym. Kolejnym etapem jest obwieszczenie postanowienia o upadłości.

Ważnym etapem jest też zgłoszenie wierzytelności i sporządzenie listy wierzytelności. Potem następuje likwidacja masy upadłościowej, przygotowanie planu podziału oraz na koniec zaspokojenie potrzeb wierzycieli.

Syndyk

Ważną osobą w procesie upadłościowym jest syndyk. Wkracza on w momencie rozpoczęcia procesu upadłościowego i może mieć wgląd do wszystkich dokumentów spółki. On także zajmuje się zawiadamianiem wszystkich wierzycieli o procesie upadłościowym spółki z o.o.

Koniec postępowania to wydanie postanowienia przez sąd upadłościowy na temat upadłości spółki. Na tym etapie firma zostaje wykreślona z KRS, co jest momentem całkowitego zakończenia jej działalności i istnienia długów. Cały proces może trwać nawet kilka miesięcy, trzeba więc być cierpliwym.

Powiązane wpisy

Back to top button
Close