Usługi dla firm

Systemy RCP: łatwa i dokładna rejestracja czasu pracy w firmie

Wdrożenie nowoczesnego systemu RCP, czyli rejestracji czasu pracy niesie ze sobą wiele korzyści w każdej firmie. Co warto wiedzieć na temat systemów do rejestracji czasu pracy? Jakie są główne zalety ich montażu?

Nowoczesna rejestracja czasu pracy

W wielu przedsiębiorstwach rejestracja czasu pracy nadal odbywa się za pomocą kart, w których pracownicy wpisują czas swojego przyjścia i wyjścia z firmy. To jednak mało efektywna metoda, która niesie ze sobą także ryzyko nadużyć.

Właśnie dlatego warto zdecydować się na alternatywę – system RCP przeznaczony do rejestracji czasu pracy na podstawie udostępnionych pracownikom kart czy breloków. W połączeniu ze specjalnym oprogramowaniem zintegrowanym z systemami firmowymi pozwala na łatwą i dokładną rejestrację godzin pracy pracowników.

Jak działają systemy RCP?

System przeznaczony do rejestracji czasu pracy składa się z kilku połączonych ze sobą elementów. W najprostszej wersji to terminal montowany przy wejściu do firmy, specjalne gadżety rozdawane pracownikom – karty albo breloki, a także program komputerowy. Można także zintegrować system z kontrolą dostępu.

Pracownicy przy wejściu do firmy i przy każdorazowym wyjściu z niej, na przykład do sklepu, są zobowiązani do przyłożenia karty lub breloka do terminala. Wtedy zapisuje on konkretne godziny. Potem dane te są przetwarzane przez oprogramowanie, które pozwala na wyliczenie czasu pracy. Informuje ono również o pracownikach spóźnionych oraz nieobecnych.

Co ważne, programy przeznaczone do rejestracji czasu pracy mogą również współpracować z programami kadrowo-płacowymi. Dzięki temu ułatwiają one przygotowywanie kart pracy oraz naliczanie list płac. Systemy tego typu akceptowane są przez Państwową Inspekcję Pracy, dzięki czemu firma może całkowicie wyeliminować kłopotliwe listy obecności.

Dlaczego warto wdrożyć system rejestracji czasu pracy?

Za pomocą nowoczesnych systemów rejestracji czasu pracy przedsiębiorca może zminimalizować swoje koszty w ramach zarządzania personelem. Wobec tego system rcp może być przyszłościową inwestycją w każdej firmie.

Przede wszystkim system gwarantuje niezawodne rozliczanie nawet złożonych form organizacji pracy, między innymi w zakładach pracy zmianowej. Automatycznie i precyzyjnie zapisuje dane. Także upraszcza procesy związane z prowadzeniem obszaru kadrowo-płacowego. Stanowi również sposób dyscyplinowania pracowników.

Obecnie systemy RCP realizuje wiele firm w tej branży. Z dostępnymi ofertami można zapoznać się bliżej na ich stronach internetowych.

Powiązane wpisy

Back to top button
Close