Prawo

Umowy podpisywane w kancelarii notarialnej

Kancelaria notarialna to idealne miejsce, do sporządzenia umów i dokumentów, a także do przypieczętowania ich, aby nabrały mocy prawnej. Jest to pomocne szczególnie w sytuacji, kiedy chcemy nawiązać współpracę i podpisać z kimś umowę cywilną, która bez pomocy notariusza będzie o wiele trudniejsza do egzekwowania, jeśli dana osoba okaże się niegodna naszego zaufania.

Dlaczego warto?

Wiele osób decyduje się na ustne umowy, które często sprawiają więcej szkody niż pożytku. Jak wiadomo bowiem, nie mamy pewności, czy dana osoba jest uczciwa i czy nie chce nas oszukać. Jeśli zostanie u notariusza sporządzona umowa, to mamy pewność, że dana osoba będzie zobowiązana jej przestrzegać.

Oczywiście musimy zapłacić za tego typu usługę, ale jest to często dużo mniejszy koszt, od strat, jakie ponosimy na skutek umów ustnych, których nie da się udowodnić, co powoduje, że często tracimy swoje pieniądze, a nawet całe majątki.

Wiarygodność dokumentów

Każda kancelaria notarialna, a raczej notariusz w niej pracujący, jest zmuszony do sprawdzenia, czy podpisywane w niej dokumenty są prawdziwe i zgodne z przepisami. Mamy więc pewność, że notariusz bierze za to odpowiedzialność i nie podpisze nic, co byłoby niezgodne z prawem i określonymi w nim przepisami aktualnie obowiązującymi.

Jest to szczególnie ważne dla osób, które np. decydują się pożyczyć pieniądze na niekorzystnych warunkach i w tej sytuacji prawnik nie zgodzi się na ten nielegalny proceder. Wszystko musi się tu odbywać zgodnie z prawem i normami, które obowiązują.

Porady i ważne informacje

W takich miejscach jak kancelaria notarialna możemy otrzymać także bardzo cenne porady, które umożliwią nam jak najlepsze załatwienie danej sprawy. Jest to bardzo ważne, bo dzięki temu nie musimy martwić się, że zostaniemy z problemem sami. W kancelarii notarialnej możemy uzyskać porady na tematy majątkowe i własnościowe, które bardzo często są zawiłe ze względu na nierozumienie przepisów.

Niestety, mimo że prawa są ogólnodostępne i nawet te najnowsze można łatwo odnaleźć to nie ma możliwości, abyśmy potrafili je trafnie interpretować, jeśli nie mamy wykształcenia prawniczego. Tym sposobem narażamy się przede wszystkim na wysokie koszty finansowe i wiele problemów. Warto tego uniknąć, uzyskując porady, które rzeczywiście pozwolą nam na właściwą analizę problemu i zastosowanie najlepszego rozwiązania.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na notariusz-bydgoszcz.com.pl

Back to top button
Close