Wyposażenie firmy

Cyna – skup

Cyna jest bardzo popularnym surowcem w przemyśle technologicznym, ale także w przemyśle spożywczym. Stosowana już od średniowiecza dała się poznać, jako materiał niezwykle trwały i przydatny w codziennym życiu.

Cyna – informacje

Cyna jest surowcem, który swoją sławę zyskał dzięki niskiej temperaturze topnienia, dużych możliwościach formowania oraz właściwościom antykorozyjnym. Już w średniowieczu ludzi wykorzystywali cynę, by pokryć cienką jej warstwą naczynia, garnki i przedmioty codziennego użytku. W ten sposób przedmioty te można było dłużej używać i nie ulegały korozji. Mimo iż cyna jest dość popularna, wciąż jest drogocenna.

Skup- cyna cena za kg

Liczące się na rynku firmy recyklingowe chętnie skupują cynę, w każdych ilościach i pod różnymi postaciami. Możliwe jest oddane stopów, odpadów lutowniczych lub przedmiotów pokrytych warstwą cyny. Z pewnością rodzi się pytanie czy oddanie cyny na złom w ogóle się opłaca. Otóż jak najbardziej! Za materiał, który zawiera około 30% cyny otrzymać można 15 złotych, za produkty, których zawartość cyny waha się w przedziale 90-100% jest to aż 60 złotych. Profesjonalne firmy skupujące zapewniają swoim klientom dokładną wycenę, a także zapewniają odbiór materiałów.

Recykling cyny – Cyna cena za kg

Dlaczego recykling cyny jest tak ważny? Wydobycie cyny i jej obróbka jest dość kosztowna, dlatego firmy stawiają na odzysk i ponowne wykorzystanie materiałów. Dbają tym samym o środowisko pozbywając go znacznej ilości odpadów, bowiem szacuje się, że nawet 40% światowej produkcji cyny wykorzystuje się na pokrywanie nią stalowych puszek, w których przechowuje się żywność. Dodatkowo cyna użyta jako domieszka do materiałów stalowych powoduje ich zwiększoną kruchość oraz zmniejsza wytrzymałość. Warto wiedzieć, iż cena cyny na rynku wciąż rośnie, dlatego oddanie produktów zawierających cynę na złomowisko może być bardzo opłacalne finansowo.

Złomowiska kojarzą nam się zbyt stereotypowo, a warto to zmienić! Oddając niepotrzebne materiały do skupu możemy zadbać o naturę oraz zyskać na tym finansowo. Cena cyny za kilogram może sprawić, że zostaniemy mile zaskoczeni, przez dodatkowy zastrzyk gotówki.

Powiązane wpisy

Back to top button
Close