Usługi dla firm

Czym jest franczyza punktu kurierskiego?

Punkt kurierski franczyza – to hasło być może nie brzmi zbyt ekscytująco, ale jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które zastanawiają się nad swoim pierwszym biznesem. Czym jest franczyza kurierska i ile trzeba zainwestować na początek?

Czym dokładnie jest franczyza punktu kurierskiego?

To nic innego jak otwarcie i prowadzenie punktu odbioru i nadawania paczek. W przypadku działalności opartej na franczyzie, podpisuje się umowę z brokerem lub kurierem i oferuje się lokal oraz obsługę. Zarobkiem najczęściej jest prowizja od każdej przesyłki. Własny punkt kurierski można otworzyć nawet w ciągu kilkunastu dni, po czym rozpoczyna się jego prowadzenie, a co za tym idzie – zarabianie.

Praca punktów kurierskich polega najczęściej na przyjmowaniu oraz wydawaniu paczek. Jest więc miejscem, do którego przychodzą klienci chcący wysłać lub odebrać przesyłkę. Do punktu przyjeżdżają również kurierzy, którzy zostawiają paczki dla klientów i przyjmują nadane przesyłki. Taki biznes można otworzyć zarówno jako odrębny punkt jak i w już istniejącym punkcie – na przykład sklepie.

Punkt kurierski franczyza – czy to biznes warty zachodu?

Otwierając własny punkt kurierski tak naprawdę podejmuje się bardzo niewielkie ryzyko. Początkowe nakłady finansowe są nieduże, wystarczy posiadać lokal urządzony według wymagań firmy kurierskiej. Dodatkowym atutem tego biznesu jest to, że niezwykle łatwo taki punkt prowadzić. Wydawanie i przyjmowanie przesyłek to proste zadanie.

Franczyza kurierska to świetny pomysł również dlatego, gdyż coraz więcej osób decyduje się na zamawianie do takich punktów, ponieważ przez większość dnia nie ma ich w domu. Warto też pamiętać, że jest to rodzaj własnego biznesu – wystarczy jedynie przestrzegać licencji. Nikt nie stoi nad głową, a satysfakcja z posiadania swojej firmy jest niesamowita.

Jak wygląda otwarcie punktu kurierskiego na podstawie franczyzy?

Jak już wspomniano, proces ten może trwać zaledwie kilkanaście dni. Oczywiście może się różnić szczegółami w różnych firmach kurierskich, ale ogólnie przebiega szybko i łatwo. Najpierw należy skontaktować się z wybraną firmą i omówić warunki umowy. W momencie, gdy spełni się wszystkie wymagania dochodzi do podpisania dokumentów.

Następnie otrzymuje się niezbędne szkolenia, które pokazują w jaki sposób prowadzić taki punkt kurierski. Teraz pozostaje już tylko stworzenie punktu i urządzenie go według zaleceń, a następnie otwarcie i rozpoczęcie pracy.

Powiązane wpisy

Back to top button
Close