Business

Czym jest wniosek o upadłość konsumencką?

Coraz więcej osób w ostatnim czasie ma bardzo poważny problem z długami. Niestety jest to bardzo popularne, ponieważ nie zarabiamy zbyt dużo, a gdy zaciągniemy kredyt lub też pożyczkę i wpadniemy w kłopoty finansowe, bardzo szybko może okazać się, że nie będziemy mieć jej z czego spłacić. Co możemy w takim przypadku zrobić?

Zarobki wciąż nie są zbyt wysokie

Zdecydowanie w naszym kraju koszty życia są wciąż nieadekwatne do tego, co otrzymujemy jako pensję. Nie powinniśmy zapominać, że pracownicy pracujący za tak zwaną najniższą krajową, bardzo często nie mają szans na uzbieranie oszczędności.

Żyjemy tak naprawdę z miesiąca na miesiąc i tym samym coraz trudniej jest nam zaoszczędzić pieniądze w szczególności, jeżeli będziemy mieć jakieś niespodziewane wydatki. Co powinniśmy w tym przypadku zrobić? Co jest ważne, aby oszczędzać?

W jaki sposób oszczędzać?

Na pewno warto spisywać sobie listę podstawowych wydatków i tym samym liczyć każdy pieniądz, aby nie wydawać swojej wypłaty na niepotrzebne rzeczy.

Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że czasem nawet pomimo tego w szczególności w dużych rodzinach nie zostają żadne oszczędności. W przypadku posiadania jakiś zobowiązań finansowych, typu przykładowo pożyczki na zakup sprzętu lub gotówkowe, będziemy musieli w jakiś sposób w końcu je spłacić. Często jedynym wyjściem z sytuacji w tym przypadku jest Wniosek o upadłość konsumencką. Kto dokładnie może go złożyć?

Wniosek o upadłość konsumencką jedynym rozwiązaniem

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że wnioski o upadłość konsumencką mogą złożyć tylko osoby fizyczne.

W przypadku gdy przykładowo posiadamy własną działalność, czyli działamy czynnie jako przedsiębiorcy, nie ma możliwości tak naprawdę aby złożyć taki wniosek. Jest to często jedyne rozwiązanie, dzięki któremu być może uda nam się rozwiązać nasze kłopoty finansowe. Możemy dzięki temu zaspokoić część naszych długów lub też zaspokoić wierzycieli, na przykład z naszego majątku. Jest to coraz częściej wybierane rozwiązanie przez osoby zadłużone.

Powiązane wpisy

Back to top button
Close