Business

Jak powstaje nadruk na koszulkach?

Współczesna technologia umożliwia łatwe i szybkie wykonanie dowolnego nadruku na koszulce. Przeniesienie na tkaninę ciekawego hasła, ulubionego zdjęcia czy wzoru graficznego nie stanowi już problemu. Najczęściej wykorzystywany jest druk sublimacyjny. W tym przewodniku poznasz tajniki całego procesu.

Przygotowanie druku sublimacyjnego na tkaninach

Pierwszym etapem druku na tkaninie jest przygotowanie wzoru. Trzeba pamiętać, że Drukowanie sublimacyjne to proces, w którym uzyskanie białego koloru jest niemożliwe. Jak więc wydrukować wzór z białymi elementami? Dostępne jest to wyłącznie na białej tkaninie.

Podczas wyboru koszulki trzeba zwracać uwagę nie tylko na jej kolor. Istotny jest również skład tkaniny. Możliwa jest sublimacja na koszulkach wykonanych z poliestru. W składzie tkaniny musi być go co najmniej pięćdziesiąt procent. Nadruk na koszulkach bawełnianych nie jest możliwy.

Jak wykonywany jest druk sublimacyjny?

Wykonanie druku na tkaninie ma dwie fazy. W pierwszej fazie nadruk wzoru umieszczany jest za pomocą tuszy sublimacyjnych na specjalnym papierze. Do wykonania nadruku wzoru używane są tusze z palety barw CMYK. Przeniesienie wzoru z papieru na koszulkę ma miejsce w drugiej fazie całego procesu.

Druk sublimacyjny na tkaninach powstaje za pomocą prasy sublimacyjnej. Wzór z papieru poddawany jest działaniu wysokiej temperatury. Następnie następuje zjawisko sublimacji. W jej trakcie tusz przechodzi bezpośrednio ze stanu stałego w stan gazowy. Wnika w strukturę koszulki i zostawia nadruk.

Dlaczego warto korzystać z sublimacji na koszulkach?

Wykorzystanie sublimacji podczas drukowania na koszulkach ma wiele zalet. Druk sublimacyjny jest trwały i odporny na wysokie temperatury. Dzięki tej właściwości może zachować żywą kolorystykę przez długi czas. Prasowanie koszulki z nadrukiem sublimacyjnym może odbywać się bez obaw o utratę wzoru.

Nadruk za pomocą sublimacji to metoda efektywna pod względem kosztów. Dzięki temu można z powodzeniem zaproponować odbiorcom usługi możliwość zamówienia nawet jednej koszulki. Przeniesienie wzoru tylko na jeden egzemplarz jest również opłacalne.

Powiązane wpisy

Back to top button
Close