BusinessFoods

Najbardziej ergonomiczny sposób na transport owoców

Skrzynka plastikowa na owoce czy może drewniana? Jeszcze niedawno wybór był prosty i zdecydowanie częściej wybierano te drewniane. Jednak nowoczesne technologie oraz możliwość recyklingu sprawiły, że skrzynki sadownicze z tworzywa sztucznego są dużo bezpieczniejsze, ekonomiczniejsze i zdecydowanie lepiej wpływają na wysoką jakość owoców.

Świeże owoce to czasem duży problem

Transport produktów świeżych, w tym przede wszystkim prosto z ogrodu lub pola zerwanych owoców, jest trudne i wymaga wyjątkowych rozwiązań logistycznych. Na jakość owoców wpływ ma czas transportu, jego rodzaj, a także samo opakowanie. Największym problemem są owoce miękkie, np. jagody czy maliny. Dlaczego skrzynka plastikowa na owoce to lepsze rozwiązanie niż drewniana? Jest przede wszystkim znacznie lżejsza i zapewnia najwyższe standardy higieniczne. Nie absorbuje wody i wilgoci, a to sprawia, że nie rozwijają się w niej pleśnie i grzyby, które skutecznie pogarszają jakość owoców. Ażurowa budowa zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza, a to znacznie wpływa na przedłużenie okresu przydatności w szczególności owoców miękkich.

Co mają wspólnego skrzynki sadownicze z oszczędnością miejsca?

Ergonomia, elastyczność i poręczność to jedne z najważniejszych cech tego rodzaju skrzynek. Ich wymiary i kształty dostosowane są do uniwersalnych i znormalizowanych palet euro, więc zapewniają jak najbardziej optymalny transport. Dodatkowo skrzynki plastikowe na owoce producent wytwarza również z możliwością zmniejszenia ich gabarytów. Możliwość składania sprawia, że w transporcie powrotnym zajmują niewiele miejsca i ładunek można uzupełnić innymi produktami – to znacznie obniża koszty logistyczne.

Kompatybilność z najnowszymi metodami

Wszystkie skrzynki plastikowe na owoce producent wytwarza również w taki sposób, aby współgrały z najnowszymi metodami napełniania, ważenia, przeładunku i mycia. Znacznie to zoptymalizowało takie komponenty jak ważnie czy higienę, a w ostateczności przełożyło się na dużo lepszy efekt końcowy, w tym przede wszystkim oszczędności w portfelu inwestora. Skrzynka plastikowa na owoce jest również znacznie bardziej wytrzymała od drewnianych oraz podlega całkowitemu recyklingowi, co również ma duże znaczenie.

Powiązane wpisy

Back to top button
Close