BusinessFoods

Najbardziej ergonomiczny sposób na transport owoców

Skrzynka plastikowa na owoce czy może drewniana? Jeszcze niedawno wybór był prosty i zdecydowanie częściej wybierano te drewniane. Jednak nowoczesne technologie oraz możliwość recyklingu sprawiły, że skrzynki sadownicze z tworzywa sztucznego są dużo bezpieczniejsze, ekonomiczniejsze i zdecydowanie lepiej wpływają na wysoką jakość owoców.

Świeże owoce to czasem duży problem

Transport produktów świeżych, w tym przede wszystkim prosto z ogrodu lub pola zerwanych owoców, jest trudne i wymaga wyjątkowych rozwiązań logistycznych. Na jakość owoców wpływ ma czas transportu, jego rodzaj, a także samo opakowanie. Największym problemem są owoce miękkie, np. jagody czy maliny. Dlaczego skrzynka plastikowa na owoce to lepsze rozwiązanie niż drewniana? Jest przede wszystkim znacznie lżejsza i zapewnia najwyższe standardy higieniczne. Nie absorbuje wody i wilgoci, a to sprawia, że nie rozwijają się w niej pleśnie i grzyby, które skutecznie pogarszają jakość owoców. Ażurowa budowa zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza, a to znacznie wpływa na przedłużenie okresu przydatności w szczególności owoców miękkich.

Co mają wspólnego skrzynki sadownicze z oszczędnością miejsca?

Ergonomia, elastyczność i poręczność to jedne z najważniejszych cech tego rodzaju skrzynek. Ich wymiary i kształty dostosowane są do uniwersalnych i znormalizowanych palet euro, więc zapewniają jak najbardziej optymalny transport. Dodatkowo skrzynki plastikowe na owoce producent wytwarza również z możliwością zmniejszenia ich gabarytów. Możliwość składania sprawia, że w transporcie powrotnym zajmują niewiele miejsca i ładunek można uzupełnić innymi produktami – to znacznie obniża koszty logistyczne.

Kompatybilność z najnowszymi metodami

Wszystkie skrzynki plastikowe na owoce producent wytwarza również w taki sposób, aby współgrały z najnowszymi metodami napełniania, ważenia, przeładunku i mycia. Znacznie to zoptymalizowało takie komponenty jak ważnie czy higienę, a w ostateczności przełożyło się na dużo lepszy efekt końcowy, w tym przede wszystkim oszczędności w portfelu inwestora. Skrzynka plastikowa na owoce jest również znacznie bardziej wytrzymała od drewnianych oraz podlega całkowitemu recyklingowi, co również ma duże znaczenie.

Powiązane wpisy

Check Also

Close
Back to top button
Close