Usługi dla firm

Wystawiaj faktury łatwo i szybko

Wystawianie faktur – z jednej strony proces obwarowany wieloma wymogami prawa, z drugiej – czynność niezbędna do otrzymania zapłaty za sprzedany towar bądź wykonaną usługę. Przedsiębiorcy borykają się ze zmieniającymi się wciąż przepisami podatkowymi i księgowymi, przez co wiele osób szuka rozwiązań ułatwiających wystawianie faktur i raportowanie ich do urzędu skarbowego.

Gdzie szukać ułatwień w codziennej działalności?

Każdy przedsiębiorca to człowiek wielozadaniowy. Musi przecież sprzedać swój towar lub usługę, zadbać o marketing, zaopatrzyć własną firmę w niezbędne narzędzia i towary, spełniając do tego rozbudowane wymagania systemu podatkowego. Nic więc dziwnego, że wiele osób poszukuje rozwiązań usprawniających wykonywanie tych obowiązków.

Dobrym pomysłem jest usprawnienie wystawiania faktur. Dostawcy rozwiązań do fakturowania kuszą hasłami: „Wystaw fakturę szybko i wygodnie”. Czy to możliwe? Zdecydowanie tak. Na rynku dostępnych jest wiele generatorów faktur, z którym można skorzystać za niewielką cenę, a często nawet za darmo.

Jakie rozwiązania do fakturowania są dostępne?

Wyróżnić można na przykład proste generatory faktur, dzięki którym (często nawet bez konieczności rejestrowania się) wystawimy za darmo kilka prostych faktur w każdym miesiącu.

Inne ciekawe rozwiązanie to serwisy online, w których z powodzeniem można nawet samodzielnie prowadzić prostą księgowość. Takie systemy oferują wszystkie ważne funkcje – przygotowanie bilansu, prowadzenie zestawień magazynowych, wykonywanie cyklicznej inwentaryzacji, wystawianie faktur i wysyłkę plików JPK do urzędu skarbowego, a nawet prostą obsługę kadrowo-płacową. Wyliczymy z ich pomocą składki ZUS, a system sam przypomni o terminach na uregulowanie zobowiązań.

Które rozwiązanie jest najlepsze?

Przed wyborem jednego rozwiązania do wsparcia swojej działalności gospodarczej warto zastanowić się, jakie są nasze potrzeby i oczekiwania, a także jakim budżetem dysponujemy w tym obszarze. W przypadku niedużej działalności, polegającej na przykład na stałej obsłudze jednego czy dwóch klientów, można skorzystać z darmowego generatora faktur.

Przy nieco większej działalności warto rozważyć bardziej rozbudowane rozwiązania, które pomogą pilnować wszystkich zobowiązań i przestrzegać terminów.

Powiązane wpisy

Back to top button
Close