Business

Obsługa prawna firm a czas świąteczny

Dawniej zdefiniowanie czasu pracy kancelarii prawnych było zdecydowanie prostsze niż dziś. Niestety w ostatnich latach gwałtownie zwiększyła się dynamika zmian na rynku, w związku z czym kancelarie prawne działają również poza tzw. okresem roboczym, czyli w dniach od poniedziałku do piątku.

Czy prawnik musi pracować w weekend?

Większość firm zajmujących się pomocą prawną pracuje nie tylko w tygodniu, ale też w weekendy. Zasada ta wiąże się z koniecznością elastycznego dopasowania się do reguł panujących na rynku. Cóż, zdarzenia prawne mają miejsce również w soboty, niedziele i święta.

Reasumując, obsługa prawna firm Poznań nie musi pracować w okresie wolnym, ale nie da się ukryć, że jej niechęć przełoży się na brak umów z klientami. Nie jest bowiem tajemnicą, że przedsiębiorcy decydujący się na współpracę odnoszą się do tej kwestii i żądają zapisów w umowie.

“Weekendowe” zdarzenia prawne

Prawna obsługa firm w Poznaniu powinna świadczyć swe usługi w weekend (święta to jednak okres dyskusyjny), gdyż część zdarzeń prawnych ma też miejsce w soboty i niedziele. Podpisywanie umów, rozmowy, a także spotkania biznesowe, to tylko część tych zdarzeń.

Coraz częściej zdarza się, że w weekend mają miejsce poważne przejęcia firm. Zdarza się również, że czas weekendowy trzeba poświęcić na sporządzenie ważnej umowy, regulaminu lub innych dokumentów prawnie wiążących poszczególne strony.

Rozliczenie między kancelarią a przedsiębiorcą

Nie oznacza to oczywiście, że weekendowa Obsługa prawna firm Poznań nie może być droższa. Zleceniobiorcy mają prawo wyceniać swoje usługi w oparciu o porę dnia, czas pracy i konieczność świadczenia usług w weekendy i w trakcie pory świątecznej.

Podsumowując, warto tu kierować się pewną etyką biznesową. Dlatego jeśli przedsiębiorca ma możliwość przesunięcia danego zdarzenia na dni robocze, to powinien z takiego rozwiązania skorzystać. Bądź co bądź, weekend jest po to, by wypocząć od pracy.

Powiązane wpisy

Back to top button
Close