Business

Przesyłki kurierskie – co warto wiedzieć?

Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy przesyłki kurierskie nie były tak popularne, wiele osób kupowało rzeczy znalezione w ogłoszeniu jedynie lokalnie, ze względu na uniknięcie konieczności odbioru osobistego z odległego miejsca. Dzisiaj czasy się zmieniły – można zamówić choćby towar z niewielkiej wsi pod Krakowem, a następnego dnia zostaje on dostarczony do Gdańska.

Firmy kurierskie

Firmy kurierskie działają obecnie prężnie oraz dopasowują się do preferencji klientów. W ostatnim czasie kurier DPD uruchomił możliwość nadania paczki w punkcie dla klientów indywidualnych. Daje to możliwość sprzedaży własnych wyrobów np. z zakresu rękodzieła w odległe krańce Polski. Dla firm oraz większych zamówień możliwa jest też opcja zamów kuriera DPD, który odbierze paczkę z domu lub z siedziby firmy. Ceny przesyłek są zróżnicowane, zależnie od operatora, a także gabarytu przesyłki. Firmy posiadają również umowy, co umożliwia im dostosowanie cen oraz terminów odbioru po wybraniu opcji DPD zamów kuriera. Dzięki temu paczki dostarczane są sprawnie, co również wpływa na opinię o firmie – nie tylko kurierskiej, ale także o producencie czy sprzedawcy.

Operatorzy logistyczni

Przedsiębiorcy, którzy zajmują się sprzedażą wysyłkową czasem współpracują również z operatorami logistycznymi, zajmującymi się między innymi znajdowaniem dla swoich klientów najkorzystniejszych ofert transportu w zależności od paczek. Dzięki temu możliwe jest porównanie choćby usługi DPD zamów kuriera z innymi usługami. W przypadku wyboru tej firmy, kurier dpd przyjeżdża, aby zabrać towar oraz otrzymuje się numer paczki do jej śledzenia.

Korzyści dla klientów

Opcja zamów kuriera DPD jest korzystna dla firm, ponieważ ogranicza to czas spędzony na samodzielnym transporcie, a także daje możliwość rozszerzenia grona klientów. Przesyłki kurierskie w większości przypadków doręczane są w dni robocze, ale również często istnieje możliwość zamówienie przesyłki, która zostanie dostarczona w godzinach wieczornych lub w sobotę. Daje to możliwość, zwłaszcza klientom indywidualnym, na odbiór paczki w godzinach pozapracowych. Oczywiście, taka opcja zazwyczaj jest za dodatkową opłatą. Cennik usług znajduje się najczęściej na stronie każdego z dostawców. Czasem również dostępne są kalkulatory, które pozwalają automatycznie obliczyć cenę, przy podaniu wymiarów i wagi przesyłki oraz sposobu dostawy.

Powiązane wpisy

Back to top button
Close