Usługi dla firm

Pozycjonowanie domeny w praktyce!

Wiele firm z różnych branż zauważyło w ostatnim czasie ogromny potencjał w internecie. W sieci można dotrzeć do wielu potencjalnych klientów, którzy mogą być zainteresowani oferowanymi przez firmę usługami bądź produktami. Jednak, aby w ogóle dotrzeć do klientów, należy zadbać o skuteczne pozycjonowanie domeny firmowej. Warto więc zapoznać się z kilkoma cennymi wskazówkami w tym temacie.

Postaraj się poszukać stażowej domeny

Rozpoczynając działania internetowe poprzez założenie nowej strony internetowej, warto od samego początku mieć wszystko przemyślane. Większość firm zaczyna swoją ekspansję internetową poprzez założenie strony internetowej. Pierwszym krokiem, który tutaj należy zrobić, jest kupno nowej domeny.

Domeny internetowe można podzielić na domeny stażowe oraz domeny całkowicie nowe. Zasada tutaj jest prosta. Im wiek domeny jest większy, tym osoby odpowiadające za pozycjonowanie domeny mogą sobie pozwolić na więcej. Oznacza to, że taka stażowa domena od samego początku może być znacznie częściej linkowana oraz zasypana artykułami na blogu. Będzie to miało tylko i wyłącznie pozytywny wpływ na działania SEO.

Zastanów się nad nazwą domeny

Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób nazwa domeny a pozycjonowanie mogą mieć na siebie wpływ? Jeśli ten czynnik wydawał się dla Ciebie obojętny, to byłeś w błędzie.

Kluczowym aspektem w kontekście pozycjonowania strony www jest również jej nazwa. Wystarczy zauważyć, jakie domeny internetowe są najbardziej pożądane oraz najdroższe. Są to oczywiście często wyszukiwanie frazy kluczowe, a także krótkie nazwy, które są łatwe i przyjemne w piśmie oraz wymowie.

Stąd też wybierając nazwę domeny, warto wybrać coś prostego, krótkiego, a także bez polskich znaków.

Zleć pozycjonowanie domeny profesjonalistom

Chcąc zwiększyć ilość unikalnych użytkowników na stronie internetowej, należy wiedzieć, że nie tylko wiek domeny ma znaczenie. Również nazwa domeny a pozycjonowanie nie są tutaj kluczowe.

W rzeczywistości na osiągnięcie przyzwoitej ilości wyszukiwań w przeglądarce Google wpływ ma również chociażby ilość backlinków, optymalizacja strony, treść na stronie czy też funkcje responsywne. Stąd też pozycjonowanie domeny w praktyce jest często trudnym zadaniem. Jeśli więc zależy nam, aby pozycjonowanie domeny było szybkie i skuteczne, warto zlecić takie działania jedynie profesjonalnym firmom od SEO.

Powiązane wpisy

Back to top button
Close