Business

Długi trzeba spłacać

Pieniądze wydaje się bardzo łatwo i szybko, każdy lubi sobie czasem pofolgować. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy zbyt rozrzutny tryb życia prowadzi do problemów finansowych. W takich sytuacjach ludzie często sięgają po środki pomocnicze, na przykład po pożyczki bankowe i pozabankowe, a także po pieniądze od prywatnych inwestorów.

Windykacja należności we Włoszech

Pożyczka pieniężna może wyratować z niejednej trudnej sytuacji, ale zawsze istnieje ryzyko, że zabraknie środków na jej spłatę w terminie. Nie ma co liczyć na to, że dług zostanie umorzony, każde zobowiązanie finansowe trzeba spłacić. W innej sytuacji konieczna będzie interwencja windykatora.

Zdarzają się sytuacje, gdy dłużnik wyjedzie za granicę, na przykład do Włoch. I w takim miejscu znajdzie go windykator, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Windykacja włochy jest nieco bardziej skomplikowana niż ściąganie długów na terenie Polski, ale przy odpowiedniej organizacji i zastosowaniu się do prawa włoskiego, każdy dług można odzyskać.

Windykacja Włochy

Aby wierzyciel mógł odzyskać dług od dłużnika przebywającego na terenie Włoch, musi skierować sprawę do odpowiednich organów. Jedynie w sytuacji, gdy dług jest mniejszy niż 1.100 Euro, nie ma konieczności kierowania sprawy do sądu.

W innych przypadkach zarówno wierzyciel jak i dłużnik muszą mieć swoich włoskich przedstawicieli prawnych, a wniosek o odzyskanie długu musi być dostarczony osobiście do sądu i musi być napisany w języku włoskim.

Mało skomplikowana windykacja należności we Włoszech

Proces windykacji należności we Włoszech nie jest skomplikowany, wystarczy zastosować się do przepisów prawa. Nie ma ograniczeń co do kwoty, jaką można w ten sposób odzyskać, przepisy prawa tego nie regulują.

Dłużnik nie musi się stawić osobiście w sądzie włoskim, wystarczy, że będzie miał swojego pełnomocnika. Rozprawa sądowa odbywa się na wniosek wierzyciela, w ten sposób może on bez problemu odzyskać swoje pieniądze.

Wierzyciel może też skorzystać z usług windykacji międzynarodowej, która zajmuje się ściąganiem długów z całego świata, oczywiście za odpowiednią opłatą. Firm działających w tej branży jest bardzo dużo, każdy więc znajdzie odpowiednią ofertę w tej kwestii.

Powiązane wpisy

Back to top button
Close