Business

Przesyłki do USA – czy warto wysyłać paczki przez firmę kurierską?

Paczka do USA może dotrzeć z Polski w zaledwie kilka dni. Wystarczy, że klient zleci to zadanie profesjonalnej, solidnej i sprawdzonej firmie kurierskiej, która w swojej ofercie posiada opcję dostarczania paczek również do Stanów Zjednoczonych. Jak wygląda nadanie takiej paczki? Czy jest to drogie przedsięwzięcie? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi poniżej.

Przesyłki do USA – jak to działa?

Odkąd firmy kurierskie uruchomiły możliwość wysyłania paczek do USA – wiele firm oraz klientów indywidualnych chętnie z tej opcji korzysta. Klienci chętnie ją wybierają, gdyż jest to bardzo szybką forma dostawy oraz niezwykle bezpieczną. Praktycznie bez wychodzenia z domu, za pomocą serwisu internetowego można samodzielnie nadać paczkę (podając dokładnie jej dane). Kurier zabiera tak przygotowaną paczkę od klienta z domu, by w zaledwie w kilka dni mogła ona dotrzeć bezpiecznie do jej adresata.

Ile kosztuje paczka do USA?

Jeszcze kilkanaście lat temu wysłanie przesyłki do usa wiązało się z dość dużymi kosztami. Obecnie są one znacznie mniejsze. Wiele zależy oczywiście, do jakiego konkretnie stanu ma trafić przesyłka do USA, jaka jest jej waga i gabaryty. Zazwyczaj koszt jej waha się między kilkadziesiąt a kilkaset złotych. Niektóre firmy mają także pewne ograniczenia co do zawartości przesyłek, które również trzeba wziąć pod uwagę (np. nie można wysyłać artykułów spożywczych z krótkim terminem ważności, niebezpiecznych przedmiotów czy elektroniki itp.)

Czy warto wybierać taką dostawę?

Wielu Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych tęskni za produktami i rzeczami z Polski. Dzięki temu, iż firmy kurierskie dostarczają towar tam z ich rodzimego kraju, coraz więcej z nich chętniej kupuje rzeczy w Polskich sklepach, które szybko, bezpiecznie i niedrogim kosztem do nich trafiają. Dodatkowo, z tej opcji korzystają również osoby, które za granicą posiadają bliskich – mogą wówczas w ten sposób zrobić im niespodziankę i wysłać mnóstwo rzeczy w bezpiecznej paczce. Przesyłka do USA to także alternatywa dla tych, co przeprowadzają się do tego kraju i chcą przetransportować jak najwięcej rzeczy. Nie zawsze i nie wszystko można zabrać ze sobą do samochodu. A dzięki przesyłkom dotrą do nich rzeczy w tak naprawdę niedługim czasie.

Powiązane wpisy

Back to top button
Close