Wyposażenie firmy

Zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy

Paliwa to produkty szczególnie niebezpieczne. Aby efektywnie je przewozić i magazynować, należy zastosować właściwe pojemniki. Jest to przede wszystkim zbiornik paliwowy dwupłaszczowy. Jakie są jego właściwości?

Paliwa – substancje łatwopalne i zagrażające środowisku

Paliwa i oleje napędowe powszechnie stosuje się w bardzo wielu branżach. Ich niekontrolowany wyciek może stać się bardzo poważnym zagrożeniem również dla środowiska naturalnego. Dlatego certyfikowany Zbiornik paliwowy dwupłaszczowy został skonstruowany w taki sposób, aby zminimalizować do zera takie sytuacje.

Jego główną zaletą jest specjalna budowa – zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy składa się z dwóch ważnych komponentów. Jest to zbiornik właściwy oraz pokrywa retencyjna, ale posiada on także wiele innych dodatków, które jeszcze bardziej pływają na jego funkcjonalność i bezpieczne użytkowanie.

Zbiornik dwupłaszczowy na paliwo – czujniki i wskaźniki

Na funkcjonalność zbiornika dwupłaszczowego na olej napędowy wpływają również inne elementy wyposażenia. Jest to przede wszystkim wbudowana kontrola przelewania się oraz czujniki wycieków. Zbiornik dwupłaszczowy na paliwo posiada także funkcjonalne wskaźniki, w tym przede wszystkim maksymalnego poziomu. Wskaźnik poziomu wyposażony jest w pływak oraz zewnętrzne światło ostrzegawcze, dzięki temu łatwopalne substancje są bardzo dobrze zabezpieczone również podczas transportu.

Zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe można z powodzeniem stosować stacjonarnie oraz mobilnie – należy tylko wybrać model adekwatny do swoich potrzeb. Zostały one wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które odporne jest na działanie chemicznych substancji, zewnętrze czynniki atmosferyczne, a także uszkodzenia mechaniczne.

Zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy o różnej pojemności

Tego rodzaju zbiorniki na paliwo czy olej napędowy produkowane są w kilku pojemnościach. Najmniejszy certyfikowany zbiornik to 1000l, a największy 5000l. Dzięki temu można dobrać je adekwatnie do potrzeb swojego przedsiębiorstwa, aby tym samym służyły jak najbardziej efektywnie. Są powszechnie stosowane w bardzo wielu branżach, np. budowlanej, transportowej, a także rolnictwie.

Powiązane wpisy

Back to top button
Close